Як вибрати лобовое скло, яке автоскло краще?
Коли йдеться про безпеку автомобіля, то водії, як правило, згадують трансмісію, освітлення, шини, та найменше приділяють увагу автосклу, яке є частиною жорсткості кузова. Кожна запчастина автомобіля має свій експлуатаційний термін, тому вітрове (лобове) автоскло не є винятком. Природньо, терміну придатності, як у продуктів харчування, у автомобільного скла немає, але в процесі експлуатації вітрове автоскло піддається механічним пошкодженням: подряпини, мережа тріщин, погіршується світлопроникність і т.п. Тому постає питання купівлі автоскла. Щоб зробити правильний вибір, давайте розберемося, скільки може прослужити оригінальне лобове автоскло і коли його краще поміняти.
Види лобового скла для авто
На даний час виготовляють кілька видів лобового автоскла:
- Дуплекс. Це двошарове скло з плівковими прошарками. При ударі уламки не розлітаються, а утримуються на плівці. Дуплекс не такий міцний, як триплекс, тому його менше стали випускати.
- Сталініт. Це гартоване скло. Воно міцне, але при ударі розлітається у вигляді закруглених дрібних уламків. З цієї причини така методика виготовлення не застосовується для лобового скла. Зі сталініту виробляють задні та бічні стекла.
- Скло багатошарове. До них відносяться і дуплекс, і тріплекс. Але в цьому випадку виріб може мати більше шарів, і у нього підвищена міцність. Випускається також для легкоброньованої техніки.
Купити оригінальне автоскло
Що таке "оригінальне" лобове скло? Перш ніж порівнювати автоскло, давайте розберемося, що таке «оригінальне» лобове скло. Під «оригіналом» зазвичай розуміють автоскло, яке було встановлене на автомобіль на заводі під час збирання.
АЛЕ! Жоден концерн автоскло не виготовляє — він замовляє їх у своїх підрядників. Таким чином, автоскло отримує статус «оригінал» для певної марки автомобіля виробника автоскла, в той же час буде «не оригіналом» якщо таке саме скло буде іншого виробника. Отже, під словом «оригінал» ховається лише той чи інший виробник автоскла.
Ось тут і варто шукати істину - чи є різниця в якості, якщо є, чи настільки вона критична, щоб переплачувати вартість у 3-5 разів більшу, ніж у автомобільного скла іншого виробника такої ж якості? Компанії намагаються все більше впроваджувати власні розробки, а свої технології намагаються не розголошувати. Як правило, це фірми, які мають багаторічну історію, яка не завжди починалася з виробництва скла саме для автомобілів. Це піонери своєї справи — корпорації, такі як: AGC, PGW, Pilkington та інші, у яких «за плечима» понад 70 років.
Показники оригіналів скла для автомобілів відповідають вимогам автозаводів. Готові вироби не потрібно підганяти за розміром, доробляти, наклеювати. Автолюбителі добре знають, що наклеїти кустарним способом датчики дощу навіть без невеликих вад досить складно. Це стосується молдингів, інших аксесуарів, які вбудовуються в процесі виробництва. Не оригінальне скло може швидко дати сколи та тріщини, а при аварії принести каліцтва водію та пасажирам.
Рейтинг кращих виробників автоскла
Виробників автомобільного скла умовно поділяють на лідерів, що працюють на замовлення, чагарників. Відомі компанії випускають якісну продукцію. У багатьох маловідомих фірм автоскла можуть бути і добрими, і не дуже. Але в жодному разі не варто розраховувати на їхню довговічність.
Рейтинг складається з особливостей застосовуваних технологій, кінцевого продукту. Часто одними й тими самими основними технологіями користуються кілька відомих брендів, але кожен із них намагається відзначитися, впроваджує свої доповнення, іноді нововведення.
Для автомобілів середнього класу можна вибрати і дороге і дешеве скло, але краще проконсультуватися у сервісних центрах, ознайомитися з реальними відгуками тих, хто їх купив.
Поняття «ідеальний вибір» – умовне. Тут основний чинник — фінансові можливості покупців, потім лише наступну чергу дивляться якість. Якщо в рейтингу розташувати фірми по багаторічному існуванню на ринку, якості продукту, що випускається, і його вартості, то список можна скласти в наступному порядку:
- AGC (Asahi Glass Co.), Японія
- PGW (Pittsburgh Glass Works), США
- Pilkington, Англія
- Lucky Glass, Туреччина
- XYG, Китай
- FYG (Fuyao Glass), Китай
- Sekurit, Франція
- Benson, Китай
Але цей порядок назвати однозначним можна лише умовно, кожен бренд має в чомусь переваги, в чомусь недоліки. Ідеальний вибір, як сказано вище, справа відносна; Не правильно буде на дешеву марку авто купувати дороге скло, коли у середніх цінових рамках теж є гарна продукція.